رد کردن لینک ها

استراتژی ارسال پوش نوتیفیکیشن

هنگامی که در خیابان راه می‌روید، اگر به مردم دقت کنید، می‌بینید که تقریبا همه‌ی اشخاص حداقل یک گوشی هوشمند در دست دارند و مشغول کار با آن هستند. عده‌ای با آن بازی می‌کنند، گروهی در پیام‌رسان‌ها مشغول اند و دسته ای …اگر نخواهیم اغراق کنیم، می‌توان گفت که تلفن‌های هوشمند به بخشی از زندگی مردم تبدیل شده است و زندگی کردن بدون این ابزار، دشوار و سخت خواهد بود. مردمی که در این دوره زمانی زندگی می‌کنند، تمایل دارند تا در مورد اخبار پیرامون خود به صورت لحظه‌ای با خبر شوند و تغییرات و تحولات را به سرعت دنبال کنند. با این حال، استفاده از تبلیغات نوتیفیکیشن می‌تواند شما را در کسب‌و‌کارتان به خوبی یاری کند و باعث رشد مثبت شما شود.

اگر نگاهی به تحقیقات بیاندازیم، بیان‌کننده‌ی این آمار هستند که بالغ بر ۳۳درصد مردم، پنج دقیقه پس از این که از خواب صبحگاهی بیدار می‌شوند، سراغ تلفن همراه خود می‌روند و آن را چک می‌کنند. با نگاهی به یک تحقیق و بررسی دیگر، مشخص می شود که افراد هر ۲۰دقیقه یکبار سرغ تلفن هوشمند خود می‌روند و آن را چک می‌کنند. رقابت شماری از اپلیکیشن‌های موبایلی بر سر این است که در دسته ۵ اپ برتر که توسط کاربران استفاده می‌شود، قرار بگیرند. در صورتی که شما نیز قصد دارید تا با کمک تبلیغات نوتیفیکیشن ، حضور خود را به کاربران یادآوری کنید و آن‌ها را دوباره برگردانید، می‌توانید سلام نوتیفیکیشن را دنبال کنید. در این مقاله، استراتژی ارسال پوش نوتیفیکیشن را بررسی می‌کنیم و شما می‌توانید با تاثیر آن بر روی کسب‌وکار خود آشنا خواهید شوید.

نگاهی مختصر بر پیشینه‌ی یکی از نوتیفیکیشن‌ها

دنیای اینترنت، دنیای رقابت و بروزشدن است. هر روز نرم‌افزارهایی جدید عرضه می‌شوند و قابلیت‌هایی نو به همراه دارند، بعضی مواقع هم خدماتی پیشرفته تر و بروز‌تر روانه بازار می‌شود که رقبای قدیمی خود را شکست می‌دهد و بهتر از آن‌ها ظاهر می‌شود.

ایمیل مارکتینگ یکی از مسیرهای بازاریابی در بستر اینترنت است که افراد زیادی از این خدمت استفاده کرده‌اند و نتایج مثبتی از آن کسب کرده‌اند. یک روش جدیدتر که عمر کوتاه‌تری نسبت به ایمیل مارکتینگ دارد، نوتیفیکیشن مارکتینگ می‌باشد. این خدمت به کمک ابزاری تحت عنوان پوش نوتیفیکیشن فعالیت می‌کند و ساز‌و‌کاری شبیه به ایمیل مارکتینگ دارد، یعنی با ارسال پیامی برای کاربران آن‌ها را دعوت به انجام کاری می‌کند و یا به آن‌ها اخباری را منتقل می‌کند و عمل تبلیغات نوتیفیکیشن را برایتان پیاده می‌کند.

معنی کلمه نوتیفیکیشن، اعلان و اطلاعیه می‌باشد و هدف آن، اطلاع‌رسانی می‌باشد. شاید برایتان پیش آمده باشد، نسخه‌ی آپدیت نرم‌افزاری که روی گوشی خود نصب دارید از طریق نوتیفیکیشن برای شما به نمایش در می‌آید و شما را از انتشار نسخه جدید آگاه می‌کند. جشنواره‌های فروش و یا تخفیفات فصلی نیز می‌توانند از این طریق برایتان ارسال شود.

اگر بازی پو را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده باشید، حتما پیام‌هایی را مشاهده کرده‌اید که بیانگر چیزی هستند، مثلا پو گرسنه است! پو خوابش می‌آید، پو مریض شده‌است و …. تمامی این موارد نوتیفیکیشن‌هایی هستند که از سمت نرم‌افزار پو برای شما فرستاده می‌شود.

تعریف پوش نوتیفیکیشن

تعریف پوش نوتیفیکیشن | تبلیغات نوتیفیکیشن
تعریف پوش نوتیفیکیشن | تبلیغات نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن یک نوع پیام کوتاه است که در صفحه‌ی موبایل و یا نمایشگر سیستم، نمایش داده می‌شود. برای این‌که کاربران بتوانند پیام ارسالی شما را ببینند، لازم نیست حتما در زمان ارسال پیام آنلاین باشند و یا در اپ شما مشغول به انجام کاری باشند. این پیام فورا پس از ارسال از سمت شما، روی صفحه‌ی نمایشگر آن‌ها ظاهر می‌شود.

به کمک پوش نوتیفیکیشن می‌توانید از امکانات و ویژگی‌هایی متنوع و متمایز استفاده کنید و آن‌ها را در جهت اهداف خود به کار ببرید. این دسته از پیام‌ها مشکلاتی مانند گرفتار شدن در فیلترهای اسپم را ندارد و لازم نیست نگران این بخش باشید. در ایمیل مارکتینگ، ایمیل شما میان انبوهی از پیام‌های میل‌باکس گم می‌شود ولی به کمک این ابزار و تبلیغات نوتیفیکیشن ، چنین مشکلی برای شما رخ نمی‌دهد. به همین علت نرخ کلیکی دو برابر ایمیل مارکتینگ را از آن خود می‌کند.

پرسونای خود را تعیین نمایید

امروزه در دنیایی قرار داریم که هرروزه تعدادی اپ جدید و سایت‌هایی متنوع عرضه می‌شوند که بخشی از کار شما را کمی مشکل می‌کنند. راه‌های متفاوتی وجود دارد برای این که در میان این انبوه از نرم افزارها و سایت‌ها، ارتباط خود را با مخاطبان و کاربران از دست ندهید. یکی از مسیرهای مناسبی که می‌توان نرخ درگیر شدن کاربر (engagement rate)  با اپلیکیشن و سایت را تقویت کرد، استفاده از تبلیغات نوتیفیکیشن می‌باشد. در حال حاضر کاربرانی که در فضای مجازی هستند، شمار بالایی دارند و به همین منظور لازم است تا این  اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) متناسب با رده سنی، جنسیت، سلایق و نیازمندی‌های آن‌ها باشد.

در صورتی که تمایل دارید تا کاربران به اعلان‌های شما توجه بیش‌تری داشته باشند و تبلیغات نوتیفیکیشن شما تاثیر بیش‌تری داشته باشد، لازم است تا بازخوردها و اطلاعاتی که از مخاطبین خود بدست می‌آورید را تحلیل کرده و متناسب با آن، کاربران خود را طبقه‌بندی کنید. افزون بر این، سعی کنید محتوای پیام را مطابق خواسته و نیازمندی آن‌ها و در زمانی مناسب برای کاربران، به شکل شخصی سازی شده ارسال کنید.پس تمام سعی خود را بکنید تا پوش نوتیفیکیشنی بسازید که طرفداران شما را افزایش دهد، همچنین بیشترین تاثیر را بر روی کاربران تان داشته باشد تا بتوانید بازدهی و نتیجه عالی را کسب کنید.

ارسال پوش تبلیغاتی خود را متفاوت پیاده کنید

ارسال پوش تبلیغات نوتیفیکیشن خود را متفاوت پیاده کنید
ارسال پوش تبلیغات نوتیفیکیشن خود را متفاوت پیاده کنید

روزانه پیام‌ها و اعلان‌های زیادی از سمت اپلیکیشن‌های متفاوت برای مخاطبین ارسال می‌شود. در این میان لازم است تا تبلیغات نوتیفیکیشن‌ شما به شکلی گیرا، قانع‌کننده و متنناسب با نیاز شخص ظاهر شود تا بتواند شخص را جذب خود کند. شما می‌توانید بخشی از مطلب خود را به صورت داستانی بیان کرده و یا از عکس، فیلم، نقشه و مواردی مانند این‌ها کمک بگیرید تا بتوانید به این شکل نوتیفیکیشن خود را برجسته کنید.

سعی کنید مطالبی که انتخاب می‌کنید، پند آموز باشند و جملات قصار و کوتاه در آن‌ها دیده شود. در این خلال نیز کاربر را به انجام عملی دعوت کنید (call to action) تا وی ترغیب شود تا اپ شما را نصب کند. خلاقیت به خرج دهید تا جملاتی ناب انتخاب کرده و در خاطر مخاطب بماند.

بازه‌هایی زمانی برای ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن به سمت کاربران تعیین کنید

داشتن زمان‌بندی مناسب و استراتژی خوب برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی موردی بسیار مهم و حیاتی است و لازم است تا مورد توجه بسیاری قرار بگیرد. دسته‌ای از دیجیتال مارکترها هنگامی که بازخورد خوبی از ارسال نوتیفیکیشن می‌گیرند، شروع به ارسال اعلان‌های متعدد می‌کنند و تصور می‌کنند با این کار همان مطلوبیت گذشته را مجددا کسب خواهند کرد، اما این طور نیست! افراط در ارسال پیام‌های تبلیغاتی باعث ناراحتی کاربرشده و ممکن است اجازه ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن را برای همیشه از شما سلب کند. در اصل شما دسته‌ای از کاربران خود را به علت عدم رعایت تناوب زمانی از دست می‌دهید.

به طور کلی پوش نوتیفیکیشن‌ها به دو شاخه تقسیم می‌شوند

 • اعلان‌هایی که فعالیت دیگر کاربران را به شخص بیان می‌کند، به طور مثال شخصی از شما فلان سوال را پرسیده است.
 • اعلان‌هایی که بیان کننده اخبار کسب‌و‌کار شما و موضوعات مرتبط با آن است، مانند تخفیف‌های مناسبتی

مخاطبان و کاربران تمایل دارند اعلان‌های دسته اول را دریافت کنند و آن را دوست دارند، اما دریافت اعلان‌های دسته دوم را چندان نمی‌پسندند و میلی برای دریافتشان ندارند. پس لازم است تا در ارسال اعلان‌های دسته دوم کمی بیش‌تر صبور باشید و آن‌ها را هوشموندانه‌تر و در فاصله‌های زمانی مشخص ارسال کنید. شما می‌توانید روزهایی تعیین شده از ماه را برای ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن خود تعیین کنید و مطابق آن، فعالیت تبلیغاتی شرکت را جلو ببرید.

به ساعت تان نگاه کنید!!

به ساعت تان در ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن نگاه کنید!!
به ساعت تان در ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن نگاه کنید!!

پیش‌تر در سلام نوتیفیکیشن بیان کردیم که در این عصر، افراد ارتباط نزدیکی با تلفن‌های هوشمند خود دارند و تقریبا در تمام طول روز، آن‌ها را همراه خود دارند. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که تمام ۲۴ ساعت شبانه روز، زمانی مناسب برای تبلیغات نوتیفیکیشن نیست و بهتر است این پیام‌ها در زمان‌هایی ارسال شوند که بازدهی بالاتری دارند و مخاطب نرخ درگیری (conversion rate) بالاتری را دارد. برای پیدا کردن این زمان لازم است فاکتورهای متعددی را در نظر بگیرید. یکی از این فاکتورها، زمانی است که کاربر بیدار باشد و فعالیت خاصی انجام ندهد.

عده ای از صاحب نظران در این زمینه معتقدند که زمان عصر، زمان مناسب‌تری برای ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن است و تاثیر بیش‌تری دارد. از سویی دیگر از آن‌جا که هر کسب‌و‌کار با دیگری تفاوت دارد، لازم است تا زمان مناسب مختص به شغل خود را بیابید و طبق اطلاعاتی که از کاربران تهیه کرده‌اید و در دست دارید، بهترین تایمی که می‌تواند برای شما بالاترین نرخ کلیک و بازدید از اپلیکیشن را داشته باشد، انتخاب کنید.

بعضی از زمان‌ها که شرایط خاصی دارند، مانند تعطیلات، عیدها و حراج‌های فصلی موقعیتی مناسب و عالی برای تبلیغات نوتیفیکیشن است که منجر به افزایش فروش شما می‌شود.

آزمون و خطا لازم است

به منظور ارتقا شغل خود لازم است همواره مواردی را تست کنید و بسنجید. گاهی لازم است برای سنجیدن تاثیر گذاری میان دو محتوا، هر دوی آن‌ها را امتحان کنید و با توجه به بازخوردهایی که کسب می‌کنید، بهترین محتوا را انتخاب کنید. شما می‌توانید تبلیغات نوتیفیکیشن را با لحن‌ها و بیان‌هایی متفاوت منتشر کنید و بازه‌های زمانی متفاوتی را مورد آزمایش قرار دهید تا بتوانید مناسب‌ترین زمان را بیابید. بازخوردها و نتایجی که از هر آزمایش کسب می‌کنید را تحلیل و بررسی کنید و طبق نتایج بدست آمده سعی کنید تشخیص دهید که کدام‌یک تاثیر گذارتر بوده است و از این به بعد نوتیفیکیشن‌ها را در آن حالات ارسال کنید.

هنگامی که با این روش جلو می‌روید ممکن است کمی زمان و انرژی شما صرف آزمون و خطا شود، اما شما را در دریافتن بهترین زمان ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن یاری می‌کند و منجر به افزایش نرخ درگیری و بالا بردن فروش می‌شود، پس ارزشش را دارد! این دست آزمایش‌ها را در مراحل مختلف انجام دهید و مرتبا سعی کنید تا با این روش مناسب‌ترین محتوا را در زمانی خوب بیابید و از آن در تبلیغات استفاده کنید.

درب خروج را قفل نکنید

درب خروج را قفل نکنید | تبلیغات نوتیفیکیشن
درب خروج را قفل نکنید | تبلیغات نوتیفیکیشن

این امکان را برای کاربران خود قرار دهید تا بتوانند تبلیغات نوتیفیکیشن را قطع نمایند. در بعضی مواقع کاربر تمایلی ندارد تا اعلان‌های شما را دریافت کند و عدم وجود دکمه مسدود کردن نوتیفیکیشن باعث ناراحتی وی شده و احتمال دارد او به طور کلی با شما قطع رابطه کند، یعنی اپلیکیشن شما را از روی گوشی خود پاک کند.

بهتر است ۲-۳ روز بعد از عضویت کاربران جدید، از آن‌ها برای ارسال پوش نوتیفیکیشن اجازه بگیرید. احتمال دارد کاربر در هنگام ورود به اپ، مجوز ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن را از شما گرفته باشد و فرصت ارسال اعلان‌ها از شما سلب شده باشد، اما انجام این کار نوعی حس احترام در آن‌ها ایجاد می‌کند و لازم است. در عوض شما می‌توانید با ارسال محتواهایی ترغیب‌کننده، قدرتمند و متناسب با نیاز شخص، آن‌ها را به سمت صدور مجوز برای ارسال اعلان‌ها جذب کنید. بازخورد این کار، ارتقا میزان پذیرش افراد برای دریافت اعلان‌ها می‌باشد.

کلام پایانی

امروزه در این دنیای رقابتی، هر شرکتی سعی می‌کند تا به نحوی از رقبای خود پیشی بگیرد و برند خود را میان کاربران، محبوب کند. از گذشته ابزارهای زیادی در زمینه تبلیغات و اطلاع رسانی روانه بازار شدند و شرکت‌های بزرگی روی این بخش سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا بتوانند روشی جدیدتر و بهتر معرفی کنند. یکی از ابزارهایی که در چند سال اخیر به بازار معرفی شده است، پوش نوتیفیکیشن می‌باشد. این ابزار همانند ایمیل و یا پیامک،حاوی یک پیام کوتاه است که می‌توانید محتوایی دلخواه برای آن تولید کره و برای کاربران خود ارسال کنید.

به کمک چند راهکار ساده  که در سلام نوتیفیکیشن به آن‌ها اشاره شد، می‌توانید تبلیغات نوتیفیکیشن خود را به شکلی مناسب و خوب بهبود بخشید و به اهداف کسب‌و‌کار خود نزدیک شوید، به طور مثال لازم است تا مشتریان خود را بشناسید و سعی کنید به کمک اطلاعاتی که از آن‌ها کسب می‌کنید، محتوایی متناسب با نیاز و سلایق آن‌ها تهیه کنید. به کمک استراتژی خوب، سعی کنید از پوش نوتیفیکیشن‌ها استفاده درستی کنید ، نقش تبلیغات نوتیفیکیشن در محبوب شدن در شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید تا بازخورد مطلوبی به شما بدهند. درست است که این ابزار دارای مزیت‌هایی است، اما اگر بخواهید بدون یک نقشه درست از آن استفاده کنید، همانند تیراندازی با چشمان بسته می‌شود و احتمال این که به هدفتان برسید پایین می‌آید.

امیدوارم مطلبی که با هم در سلام نوتیفیکیشن مرور کردیم برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن‌ در مسیر اهدافتان استفاده مناسبی کنید و به موفقیت برسید.بزودی با یک مطلب فوق العاده جذاب دیگر برمیگردیم.پس چشم از بلاگ سلام نوتیفیکیشن برندارید!

نظرات

 1. ارسال نظر

  سلام
  چقدر خوبه که موارد مهم در استراتژی ارسال پوش نوتیفیکیشن رو بیان کردین.حتما این شکل مقالات تون رو که به ارسال هدفمند نوتیفیکیشن کمک میکنه رو ادامه بدین تا همه استفاده کنیم.
  تشکر.

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   درود بر شما
   بله قطعا ارسال پوش نوتیفیکیشن موارد و تکنیک های بسیار حرفه ای خودشو داره که سعی می کنیم طی مقالاتی استراتژی های لازم ارسال پوش نوتیفیکیشن رو براتون بیان کنیم تا شما هم نتیجه عالی رو کسب کنین.
   براتون آرزوی موفقیت داریم ممنون از این که نظرتون رو باهامون به اشتراک گذاشتین.

   پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   درود بر شما
   سایر مقالات سلام نوتیفیکیشن رو از دست ندین و نظرتونو باهامون به اشتراک بذارین تا بتونیم همچنان کیفیت برتر رو بهتون ارائه بدیم.
   براتون آرزوی موفقیت دارم.

   پیوند یکتا
 2. ارسال نظر

  سلام
  آیا در ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن امکان ارسال هدفمند هم هست؟
  مثلا به افراد با بازه سنی خاص
  یا جنسیت خاص و …
  ممنون.

  پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه