رد کردن لینک ها

دل و روده تبلیغات نوتیفیکیشن را دراورید !

منظور از پوش نوتیفیکیشن ها محتوایی است که به شکل های مختلف متنی، تصویری، ویدیویی و … برای کاربرانتان ارسال می کنید. شما به عنوان صاحب اصلی یک کسب و کار یا استارتاپ برای فروش محصولتان یا بیشتر دیده شدن خدماتتان نیاز به تبلیغات دارید. احتمالا آخرین و مهمترین هدف شما از تبلیغاتتان تبدیل مخاطبانتان به مشتریان دائمی و وفادار و ارتباط با آنها  است.  شما همچنین می‌دانید رسیدن به این این هدف هزینه‌های گوناگونی برایتان دربردارد و استفاده ازهر روشی پاسخ گوی نیاز شما در کسب‌‌وکارتان نیست .هزینه جذب یک کاربر بسیار بیشتر از حفظ و بازگرداندن کاربران قبلی است . پوش نوتیفیکیشن ها در کاهش هزینه جذب دوباره مخاطبانتان به شما کمک میکنند .

از طرفی اگر شما کسب‌وکارتان را وارد فضای اینترنت کرده باشید می دانید که روش های بازاریابی درفضای مجازی دایما درحال تغییر هستند و باید با این پلتفرم های بازاریابی مجازی به روز باشید . سرویس پوش‌نوتیفیکیشن ها و ارسال پوش نوتیفیکیشن ها دقیقا برای پاسخ گویی به نیازهای بازاریابی مجازی شما به وجود آمده اند . حتما روی مبایلتان با نوتیفیکیشن هایی که برای بروزرسانی اپلیکیشن می‌آیند مواجه شده اید . پوش‌نوتیفیکیشن ها دقیقا کاری مشابه همین برایتان انجام میدهند . پوش‌نوتیفیکیشن ها بستگی به نوع نیاز و خدمات شما دارای شکل های مختلفی می باشد .

به زبان ساده پوش‌نوتیفیکیشن‌ها سیستمی مانند اس ام اس هستند اما تفاوت اصلی آنها با اس ام اس اس این است که شما نیازی به اطلاعات کاربر خود ندارید و کاربر با عضویت در سیستم کاری شما در فضای وب ، اپ و … میتواند پیام های شمارا دریافت کند .

ارزش پیشنهادی استفاده از پوش نوتیفیکیشن‌ها در چیست ؟

ارزش پیشنهادی استفاده از پوش نوتیفیکیشن‌ها در چیست ؟
ارزش پیشنهادی استفاده از پوش نوتیفیکیشن‌ها در چیست ؟

تفاوت بزرگ پوش نوتیفیکیشن‌ها در مقایسه با سایر سیستم های ارسال پیام تفاوت در هزینه های آن با بقیه است . همین تفاوت قیمت است که ارزش پیشنهادی استفاده از پوش نوتیفیکیشن ها است و شمارا به سمت خود هدایت میکند . هزینه ای پوش نوتیفیکیشن ها در مقایسه با ارسال پیامک یا ایمیل بسیار پایین تر است و برای ارسال آنها به کاربرانتان تقریبا نزدیک صفر است .

تفاوت بزرگ دیگر پوش نوتیفیکیشن ها در مقایسه با بقیه این است که به شما اجازه نمایش امکانات بیشتری میدهد مثلا میتوانید در پیام خود از عکس‌‌های کوچک یا تیتر و متن اختصاصی و … استفاده کنید که سایر سیستم ها این امکان را به شما نمی دهند .

پوش نوتیفیکیشن‌ها چقدر برایتان اثر بخش خواهند بود ؟

آمار دقیقی از این که پوش نوتیفیکیشن ها چقدر میتوانند در نرخ تبدیل مخاطبتان به مشتری و افزایش محبوبیتتان و … تاثیر گذار باشد در دست نیست . البته باید گفت تاثیر خوب پوش نوتیفیکیشن ها در اپ های موبایل بر هیچکس پوشیده نیست . پوش نوتیفیکیشن ها فقط مخصوص موبایل و اپ نیست در فضای وب هم هستند اما میزان تاثیرگذاری آنها در این فضا کمی متفاوت تر است . با پیشرفت سریع اسمارت فون ها و تبلت ها ، وب سایت ها از آنها عقب نمانند و منطبق با انها در حال پیشرفت هستند . وب سایت ها روز به روز بیشتر شبیه اپ‌های موبایل میشوند .

یکی از مواردی که در اپ ها موجود بود ، اما جای خالی آنها در وبسایت ها حس میشد همین پوش نوتیفیکیشن ها بودند که بعد از مدتی برای وبسایت ها هم ارایه شدند تا آنها بیشتر با اپ ها هماهنگ شوند .

 

میتوانید با مطالعه مقاله چگونه یک پوش نوتیفیکیشن موثر تبلیغاتی طراحی کنیم؟ اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست بیارید.

انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن‌ها

انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن‌ها

در ادامه مقاله میخواهیم با انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن ها و ارسال آنها آشنا شویم با بتوانیم به شما در پیدا کردن نوع نیاز کسب و کارتان به پوش نوتیفیکیشن‌ها کمک کرده باشیم .

پوش نوتیفیکیشن متنی 

از اسم این نوع مشخص است که شما در این نوع پوش نوتیفیکیشن یک متن کوتاه با یک عکس کوچک برای کاربرانتان ارسال میکنید البته میتوانید متنی طولانی بفرستید اما توصیه می‌شود از متنی کوتاه و خلاصه استفاده کنید . کاربرتان اگر بخواهد میتواند روی پیام شما کلیک کند و اگر پیامتان به جایی لینک شده باشد وارد سایت ، اینستاگرام ، کانال تلگرام و یا … شود .

پوش نوتیفیکیشن بنری 

از این نوع پوش نوتیفیکیشن بیشتر برای تبلیغات یا اطلاع رسانی های فوری استفاده میشود . در این نوع شما یک بنر با اطلاعات کامل و یک پیام متنی کوتاه برای کاربرانتان ارسال میکنید .

پوش نوتیفیکیشن دیالوگی 

در این نوع شما یک پیام تمام صفحه به همراه آیکون و تیتر و متن مورد نظرتان ارسال میکنید که قطعا نسبت به دو نوع قبلی از کیفیت و بازده بهتر و بیشتری برخوردار است .

پوش نوتیفیکیشن های اطلاع رسانی 

این نوع میتواند برای کار بر شما چیزی مثل هشدار ، یادآوری ، آپدیت ، گزارش اخبار جدید و … ارسال کند . به عنوان مثال برای آپدیت به کاربرانتان میگویید که نسخه جدید را نصب کنند یا اگر مشکلی در برنامه بوده در نسخه بهبود یافته بررسی کنند . این نوع نوتیفیکیشن برای کسب‌وکارهای زیادی قابل استفاده است مثل برنامه‌های سفر و تاکسی ، تناسب اندام ، برنامه های آموزشی و … .

پوش نوتیفیکیشن های تعاملی 

از این نوع بیشتر برای ایجاد انگیزه در کاربر استفاده میشود . این نوع میتواند بسیار تاثیرگذار باشد چراکه شما حس خوب و ارزشمندی در کاربرتان القا میکنید که باعث نگرش مثبت او به شما میشود . مثلا در برنامه های رژیم و تناسب اندام پیامی با محتوای شما امروز ۱ ساعت تمرین کردید ارسال میکنید . این نوع هم در کسب و کار های بسیاری مثل تناسب اندام ، فروشگاه آنلاین ، برنامه‌های آموزشی و موسیقی و … کاربرد دارد .

شما میتوانید با تبلیغات نوتیفیکیشن به آسانی کسب درآمد کنید.

گرچه انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن‌ها تنها به این موارد محدود نمیشود اما شما هم با ابتکار و خلاقیت متناسب با کسب‌وکار خودتان میتوانید  پوش نوتیفیکیشن مخصوص خودتان را طراحی و اجرا کنید .

به طور کلی به عنوان نتیجه گیری استفاده از پوش نوتیفیکیشن ها به دلیل رونق فراوان در فضاهای مختلف مجازی ، توصیه می شود . تنها کاری که شما باید انجام دهید شناخت درست کاربران غیر فعال و جدیدتان است که متناسب با نیاز و خواسته آنان از انواع درست پوش نوتیفیکیشن ها استفاده کنید .

 

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه